Registrácia na Blšák/HandMade

Ahojte!

Po novom bude registrácia na všetky príležitostné blšie trhy a handmade udalosti na našej tržnici prebiehať výlučne dvomi spôsobmi, a to:

  1. cez tento náš registračný formulár,
  2. osobne u správkyne tržnice.

Návod, ako na to cez formulár:

Aby bola registrácia platná, je nutné vyplniť Žiadosť o vydanie povolenia a Čestné vyhlásenie podľa akcie, ktorej sa chcete zúčastniť. Dokument nájdete pod týmto textom – podopisujte informácie priamo do neho cez počítač. Potom ho vyplnený pripojte k tomuto formuláru pomocou tlačidla Vybrať súbor.  Vyplnený dokument my následne odovzdáme mestu, tak si to náš zákon na Slovensku praje. Tento dokument je teda povinný!

Ďalej stačí už len vyplniť Vaše meno, emailpočet stolov, telefónne číslo a stručný opis toho, čo sa chystáte predávať. Po našom prečítaní a potvrdení registrácie Vám odošleme mail so všetkými potrebnými informáciami a detailami podujatia. Až keď Vám príde náš spätný mail, tak máte isté miesto na podujatí. Spravidla odpisujeme do dvoch pracovných dní.

Dokumenty na stiahnutie:

Registrovať sa môžete vždy priebežne počas celého roka na jednotlivé akcie.


Odoslané údaje slúžia na povinnú administratívu podľa zákona súvisiacu s Blšákom a HandMade. Odoslaním formulára ste oboznámený so Zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Brantner Nové Zámky.

 


Často kladené otázky

Treba na HandMade trh živnostenský list?

Pokiaľ nepodnikáte, ale svoje výrobky robíte len tak, vo voľnom čase a pre zábavu, stačí čestné vyhlásenie. To vypíšete a priložíte k formuláru.

Nejde mi priložiť súbor. Čo robím zle?

Pravdepodobne prikladáte súbor, ktorý je príliš veľký (pdf, jpg, png,..). Priložte do formulára presne ten istý súbor, ktorý ste si stiahli z našej stránky. Ten má formát .doc.

Formulár som vypísal, ale nie je podpísaný. Čo teraz?

Nebojte, nič sa nedeje. To je v poriadku, tak to má byť. Podpíšete ho dodatočne neskôr.

Vo formulári mám vypísať firmu, ale žiadnu nemám.

Ak nemáte firmu, údaje o firme nechajte prázdne.

Kedy zaplatím poplatok?

V deň HandMade trhu, keď prídete. Ten spravidla začína od 7:00.

Ako často býva Blšák na novej tržnici?

Zatiaľ ho robíme nepravidelne, približne každý mesiac. Býva vždy v nedeľu, registrácia spravidla trvá približne tri týždne. Udalosť na blší trh vždy zverejníme na našom Facebooku, kde napíšeme bližšie info a detaily.

Koľko stolov máte k dispozícii?

Počet miest je obmedzený na 149 stolov a približne ďalších 20 miest v priestoroch areálu tržnice (ľudovo povedané „na zemi“).

Čo ak je zlé počasie?

Tržnica je prestrešená, počas dažďa to občas ale „schytajú“ stoly po krajoch. Pokiaľ sú naozaj silné búrky, vtedy vedenie spoločnosti Brantner usúdi, či sa akcia oplatí. Včas naše rozhodnutie zverejníme na sociálnej sieti Facebook a tu, na našej stránke tržnice.

Čo môžem a nemôžem predávať na blšáku a čo na handmade?

Na blšáku to je na Vás. Oblečenie, elektronika, hračky, zberateľské predmety, športové a iné náradie a mnoho ďalšieho. Myslite však na to, že to musia byť veci, ktoré sú ľudia ochotní kúpiť. Neodporúčame teda veci, ktoré nemajú hodnotu a nik o ne nemá záujem (odpad). Na handmade môžete predávať ručne vyrábané šperky, mydielka, kresby, obrazy, remeselnícke výrobky a podobne. Na handmade a ani na blšáku nemôžete predávať nové veci, resellerov (tí, čo odkupujú nové veci a následne ich predávajú za drahšie) do areálu ani nepustíme.

Čo robiť, ak mi nikto na moju správu/formulár neodpisuje?

Odpisovanie nám trvá maximálne dva pracovné dni. Ak sa dovtedy neozveme, skúste nám napísať na Facebooku, alebo vyplňte opätovne formulár.

Koľko stojí Blšák na novej tržnici? A koľko HandMade trh? Podľa čoho určujete ceny?

Predaj na Blšáku na novej tržnici stojí 4 eurá za stôl. Cenu sme dali rovnakú ako v klasické predajné trhové dni. Cena za predaj na HandMade trhu stojí 10 eur za stôl. Táto udalosť je nákladnejšia z hľadiska reklamy, organizácie a celkových výdavkov. Napriek tomu sme sa cenu snažili zraziť na minimum, oproti bežnej cene v meste za podobnú udalosť sme 5-násobne lacnejší.